İzmir’de İngiltere Vizesi için Doğru Adres

WorldBridge ile İngiltere

Hakkımızda

İletişim

Hizmetlerimiz

İlgili Linkler

İngiltere Vizesine Nasıl Başvurulur?

İngiltere vizesi başvurunuzu 6 aşamada tamamlayabilirsiniz:

1. Aşama—Vize almanıza gerek var mı?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları İngiltere’ye gitmek için vize almak zorundadır. T.C. vatandaşı değilseniz, vize almanıza gerek olup olmadığını öğrenmek için İngiltere Hudut Muhafaza Dairesi (UK Border Agency) web sitesindeki 'Vize almama gerek var mı' anketini yapın. Vize almanız gerekiyorsa, aşağıdaki adımları izleyin. Vize başvurunuzu planladığınız seyahat tarihinden 3 ay öncesine kadar WorldBridge bürolarından birine yapabilirsiniz. İngiltere’ye seyahat etmek isteyen vize başvuru sahiplerinin, gerekli vizelerini almadan önce uçak bileti almamaları önemle duyurulur.

Türk vatandaşı değil, ancak Türkiye'de yasal olarak oturmanızı sağlayan ikamet tezkereniz varsa, başvurunuz T.C. vatandaşlarıyla aynı şekilde işleme alınacaktır. T.C. vatandaşı değilseniz ve Türkiye'de ikamet etmiyorsanız, kısa süreli (6 aylık veya daha az) vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuzun aşağıdakilerden birine gönderilmesi gerekirse, gecikme yaşamanız olasıdır:

 

1. Pasaportunu taşıdığınız ülke;

2. Normalde ikamet ettiğiniz ülke;

3. Sizinle aynı ülkenin vatandaşı olan başvuru sahiplerinin vize için normalde başvurmaları gereken vize başvuru merkezi.


İkamet tezkereniz yoksa, "Yerleşim" amaçlı başvurular da dahil olmak üzere, uzun süreli (6 ay veya üzeri) başvurularınızın, yukarıda belirtilen yerlerden birinde yapılması gerekir ve Türkiye'den yapacağınız başvurular kabul edilmez.

 

2. Aşama—Size Uygun Vize Kategorisine Ait Bilgileri Okuyun

 

Sizin için en uygun vize kategorisini tespit etmek ve bu kategori için başvuru yapmanız için taşımanız gereken şartları öğrenin. Vize Kategorilerine ait bilgiler için İngiltere Vize Kategorileri ve Açıklamalar sayfamızı tıklayın. Ek bilgi için, İngiltere Hudut Muhafaza Dairesi (UK Border Agency) web sitesindeki Göçmenlik ve Vize Kuralları sayfasını da okumanızda fayda vardır.

 

3. Aşama—Vize Başvuru Formunun Doldurulması

 

Çocuklar için ayrı bir adet olmak üzere vize almak isteyen herkes için uygun vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalıdır. On-line olarak doldurulan bu formda yazacağınız bilgilerin İngilizce olması ve ekte sunduğunuz belge ve dökümanlarla destekleniyor olması başvurunuzun olumlu neticelenmesi açısından çok önemlidir.

 

4. Aşama—WorldBridge Merkezlerinden Biri İçin Randevu

 

WorldBridge kuruluşunun Randevu Al linkini tıklayarak randevunuzu alabilirsiniz. İşleminiz bittikten sonra randevu gün ve saatinizi gösteren sayfadan bir çıktı alıp başvuru dosyanıza eklemeniz gerekmektedir. Zira kapıdaki görevli tarafından bu çıktı sorulmaktadır. Eğer başvuru formunuz ve destekleyici belgeleriniz eksiksiz bir şekilde hazır değilse, lütfen randevu almayın.

 

5 yaşın altındaki çocuklar dışındaki her başvuru sahibi ayrı bir randevu ile vize başvuru merkezine şahsen gelmek zorundadır.

 

5. Aşama—Destekleyici Belgelerin Hazırlanması

 

Vize almaya uygun olduğunuzu ispatlayıcı nitelikteki belgelerin asıllarının yanında fotokopilerini de sunmanız gerekmektedir. Belgelerin asıllarını teslim etmemeniz halinde başvurunuz ertelenebilir veya reddedilebilir. Asıl belgelerin fotokopilerini teslim etmemeniz durumunda, belgelerinizin asılları size iade edilmeyebilir. Vize başvurunuzun İngiltere Hudut Muhafaza Dairesi (UK Border Agency) vize memuru tarafından dikkate alınabilmesi için, İngilizce olmayan destekleyici belgelerin tercümesini teslim etmeniz gerekir. Tercüme edilen belgeler doğrulama amacıyla asıllarıyla birlikte teslim edilmelidir. Tercüme edilmiş belgelerde tercümanın adı ve asıl belgenin doğru tercümesi olduğuna dair teyit gereklidir. Ayrıca, tarih atılmalı ve tercümanın imzasını içermelidir.

Destekleyici Belgeler: Vize başvurunuzla birlikte teslim etmeniz gereken belgeler hakkında ek bilgi için sitemiz dahilinde bulunan İngiltere Vizesi İçin Gerekli Belgeler sayfasındaki ilgili listelere bakmalısınız. Ayrıca, İngiltere Hudut Muhafaza Dairesi (UK Border Agency) web sitesinde verilen destekleyici belge listesine de bakabilirsiniz. Başvuru sahipleri, kişisel durumlarını net bir şekilde ortaya koyacak şekilde mümkün olduğunca çok delil sunmalıdır. Çalışma, okul, finansal durum, mal varlığı, Türkiye dışına yapılan seyahatler, Türkiye ve yurt dışındaki aile fertlerine ilişkin belgeler buna dahildir. Seyahat masraflarını başka biri karşılıyorsa veya sponsor oluyorsa, söz konusu kişinin ekonomik durumunu ispatlayan kanıtlar da gereklidir.

Fotoğraf: Yakın tarihli (son 6 ay içinde çekilmiş) 1 fotoğrafınızı teslim etmeniz gerekir. Fotoğraf renkli olmalı ve:

· Açık gri veya krem fon üzerine çekilmiş;

· Net ve iyi kalitede;

· Normal fotoğraf kağıdına basılmış;

· yüksekliği 45 mm x genişliği 35 mm olmalı;

· Fotoğrafta yüzü kapatan herhangi bir şey, güneş gözlüğü, renkli gözlük veya dini veya tıbbi gerekçelerle olmadıkça başörtüsü bulunmamalıdır. Başvuru sahibi fotoğrafta tam karşıya bakmalı ve ağzı kapalı olmalıdır (gülümsememeli, kaşlarını çatmamalı veya kaldırmamalıdır).

 

Fotoğraf gereklilikleri ile ilgili daha fazla bilgi için Birleşik Krallık Sınır Kuruluşu (UK Border Agency) internet sitesine bakınız.

6. Aşama—WorldBridge İngiltere Vize Randevu Merkezine Başvuru

WorldBridge Vize başvuru merkezlerine ait irtibat bilgilerine ulaşmak için tıklayınız. Biyometrik bilgilerinizi (dijital fotoğraf ve parmak izi) teslim etmek için başvurunuzu şahsen yapmanız ve aşağıdakileri yanınızda getirmeniz şarttır:

· Vize başvuru formunuzda belirtilen bilgilere uygun ve vizenin yapıştırılması için en az 1 adet boş sayfa (arkalı önlü) içeren geçerli pasaportunuz ve varsa önceki pasaportunuz veya mülteci seyahat belgeniz.

· Vize başvuru ücretinizin ödendiğine dair makbuz – ücretlerin tam listesi için lütfen  sitemiz dahilindeki İngiltere Vize Ücretleri sayfasına bakınız. Ödeme, WorldBridge’in Ankara ve İstanbul vize başvuru merkezlerinde nakit olarak (Türk Lirası) yapılabilmektedir. İzmir, Gaziantep ve Bursa  başvuru merkezlerinde sadece internet üzerinden yapılan ödemeler geçerlidir.

· Son 6 ay içinde çekilmiş fotoğraflar 

· İngilizce olarak doldurulmuş, imzalanmış doğru vize başvuru formu

· Başvurunuzu destekleyici belgeler.

 

Vize başvuru merkezleri

İstanbul Vize Başvuru Merkezi : İstanbul'daki Vize Başvuru Merkezi, internet üzerinden veya kağıt ile yapılan başvuruları kabul etmektedir. Her iki durumda da vize başvuru merkezine gitmek için internet üzerinden randevu alabilirsiniz.

Önemli not: İnternet üzerinden başvuru yapmanız halinde, ödemenizi vize başvuru merkezinde nakit olarak da yapabilirsiniz. Vize başvuru merkezi adresini öğrenmek için WorldBridge internet sitesindeki ‘İletişim’ sayfasını kullanabilirsiniz.

İstanbul bölgesindeki ve İzmir ile Bursa toplama noktalarına verilen tüm başvurular İstanbul Vize Başvuru Merkezi tarafından işleme alınacak ve ardından İstanbul İngiliz Başkonsolosluğu’ndaki İngiltere Hudut Muhafaza Dairesi (UK Border Agency) tarafından değerlendirilecektir.

Ankara Vize Başvuru Merkezi : Ankara'daki Vize Başvuru Merkezi, internet üzerinden veya kağıt ile yapılan başvuruları kabul etmektedir. Her iki durumda da vize başvuru merkezine gitmek için internet üzerinden önceden randevu alabilirsiniz.

Önemli not: İnternet üzerinden başvuru yapmanız halinde, ödemenizi vize başvuru merkezinde nakit olarak da yapabilirsiniz. Vize başvuru merkezi adresini öğrenmek için WorldBridge internet sitesindeki ‘İletişim’ sayfasını kullanabilirsiniz.

İzmir Vize Başvuru Merkezi : İzmir’deki Vize Başvuru Merkezi sadece internet üzerinden yapılan ve ücreti internet üzerinden kredi veya banka kartı kullanılarak yapılan başvuruları kabul etmektedir.

Önemli not: Vize başvuru merkezine gitmek için internet üzerinden randevu almalısınız. Vize başvuru merkezi adresini öğrenmek için WorldBridge internet sitesindeki ‘İletişim’ sayfasını kullanabilirsiniz.

Gaziantep Vize Başvuru Merkezi : Gaziantep’teki Vize Başvuru Merkezi sadece internet üzerinden yapılan ve ücreti internet üzerinden kredi veya banka kartı kullanılarak yapılan başvuruları kabul etmektedir.

Önemli not: Vize başvuru merkezine gitmek için internet üzerinden randevu almalısınız. Vize başvuru merkezi adresini öğrenmek için WorldBridge internet sitesindeki ‘İletişim’ sayfasını kullanabilirsiniz.

Bursa Vize Başvuru Merkezi: Bursa’daki Vize Başvuru Merkezi sadece internet üzerinden yapılan ve ücreti internet üzerinden kredi veya banka kartı kullanılarak yapılan başvuruları kabul etmektedir.

Önemli not: Vize başvuru merkezine gitmek için internet üzerinden randevu almalısınız. Vize başvuru merkezi adresi, ulaşım bilgileri ve ilgili haritaya ulaşmak için WorldBridge  internet sitesindeki ‘İletişim’ sayfasını kullanabilirsiniz. Vize başvuru merkezi adresini öğrenmek için WorldBridge internet sitesindeki ‘İletişim’ sayfasını kullanabilirsiniz.

 

 

 

 

DENVER TURİZM LTD.

KONSOLOS TERCÜME

Vali Kazım Dirik Cad. Gayret Han

No:4 K: 5, D: 503

Pasaport - İZMİR 35210

 

Not: Büromuz, İngiltere vize başvuru merkezi olan WorldBridge ofisi ile aynı binadadır. Gayret Han, SSK Genel Müdürlüğü bitişiğinde ve Topçu Restoran’ın karşısındadır.

İletişim:

 

©2009 Bu web sayfası Denver Ltd’ye aittir. İzinsiz kopyalanması yasaktır.

 

Bu web sitesi tüm browserlar tarafından görüntülenebilir:

 

 

Tel:   +90 (232) 425-2328

Faks: +90 (232) 425-2388

E-posta: info@vizeingiliz.com